Powrót do listy

Prace ogrodowe na sposób zen

Dla osób poszukających spokoju wystarczy zrobić tylko kilka kroków celem stworzenia ogrodu zen. Ogrody zen nie są ogrodami „chomikującymi”, czyli nie ma potrzeby popisywania się sadzeniem kwiatów lub gromadzeniem czegokolwiek do przesady.

Ogród spokoju

Celem stworzenia ogrodu odpoczynkowego najpierw używamy rośliny z obojętnym listowiem dla stworzenia tła krajobrazu.

Posadźmy kilka bambusów, wyłóżmy miejsca kamykami i zaaranżujmy lampiony z kamienia lub z wzorami granitowymi. Są one niezbędne do osiągnięcia klimatu spokoju.

Wstawmy parę wazonów z liliami wodnymi, posadźmy klon japoński (który zmienia się wraz ze zmianami pór roku), kilka pęków niebieskiej kostrzewy i klonów Douglasa. 

Następnie – w tym raju spokoju oczekującym tylko na ciebie - umieść kilka synonimów- mądrości i pomników Budhy i obserwuj w jaki sposób odpowiadają z uśmiechem na rytm bulgotania źródełka „shishi odoshi” i tańce karpia Koi.

  • Prace ogrodowe na sposób zen

    Te pomniki wykonane ze szklanego włókna lub terakoty –wymalowane wybitnie w kolorze mchu i popękanej ceramiki – są odporne tak na warunki atmosferyczne jak i upływ czasu.

    Spaceruj więc ścieżkami japońskiego ogrodu i pozwól, aby nieregularne kamienie granitu zaprowadziły cię na nowy poziom harmonii.