Powrót do listy

Podwiązywanie i formowanie roślin i krzewów

Nadaj swoim drzewom elegancki wygląd przy użyciu bezpiecznego podwiązywania. Wyniki będą mówiły same za siebie.

Titre à remplacer

Stylowe prace w ogródku

Jak tylko zaczną rosnąć twoje drzewa i rośliny pnące, nieodzowne okaże się ich podwiązanie dla uporządkowania krajobrazu i ich dalszego wzrostu. Rośliny będą dalej wspaniale się rozwijały tylko będą jeszcze piękniejsze.

Do łatwego mocowania roślin na dłuższy czas można nabyć rozmaite materiały do podwiązania i przymocowania:

Rafia syntetyczna to podstawowy surowiec ogrodniczy i skuteczny środek do przymocowania silnych roślin na balkonach.  Rafia syntetyczna może być jednocześnie wiązadłem i elementem dekoracyjnym. Naturalne włókna konopi, łyka idealnie harmonizują z kwiatostanem i mogą być użyte do podwiązania jakichkolwiek roślin.

Szpagat z juty  - w zielonym kolorze -  może być użyty do podwiązania gałęzi i jest niewidoczny pomiędzy kwiatostanem. Jeśli gałęzie pokryte są bogatym listowiem, wtedy do ich podwiązania możesz użyć także mocnego sznurka Juterop. Podczas mrozów niezbędne jest użycie tkaniny wełnianej, która przy umiejętnym przymocowaniu redukuje zagrożenie zamarznięcia. Najlepszym rozwiązaniem będzie Fixing Kit, jako zamykanie okryć wełnianych wraz z podwiązywaniem roślin. Umiejętne wiązanie wspomaga okrycia i rośliny pnące, wyniki będą widoczne w plonach.

Pomidory należy podwiązywać, jeżeli chcemy, aby urosły wysoko i były piękne. Przy użyciu wiązadeł Tomato clip (żabek pomidorowych) można uporządkować rośliny przy podpórkach. Te żabki z łatwością obejmują łodygi i zostawiają wystarczającą ilość miejsca do dalszego wzrostu. Podpórki nie pozwolą, aby rośliny upadały pod własnym ciężarem lub wskutek złych warunków pogodowych, za okazaną troskę odwdzięczą się pięknymi plonami.

Dla lepszego zabezpieczenia łamliwych gałęzi lepiej będzie, jeśli użyjesz Biflex-a, który jest piankowym wiązadłem z drutem umieszczonym w środku. Te piankowe wiązadła są idealne do podwiązywania róż, pnączy i innych delikatnych gatunków bez ich uszkodzenia. 

  • Podwiązywanie i formowanie roślin i krzewów

    Zielone wiązadło z tworzywa sztucznego Fix17 lub 40 jest używane w coraz większych ilościach do przywiązywania roślin do kratownic – tworząc podpórki w kształcie kopuły dla roślin pnących i jednocześnie dekoracyjne elementy ogrodowe. Łatwość w użyciu tych wiązadeł czyni je przydatnymi w przydomowych ogrodach, ponieważ można nimi przywiązywać do siatek ochronnych krzewy owocowe i gałęzie drzew.  Drut pokryty tworzywem sztucznym FP-Fix jest idealny do wykorzystania w przestrzeniach ogrodowych. Ponieważ jest mocny i elastyczny, dlatego pomaga przy kształtowaniu obrzeży ścieżek i pnących roślin.

    Materiały do podwiązywania cechuje szczególna elastyczność. Można nimi podwiązywać tak bogate kwiatostany jak i najbardziej łamliwe rośliny bez ryzyka uszkodzenia ich. Dzięki brązowej powłoce idealnie wtapiają się w tło ogrodu.

    W ten sposób poprzez oczyszczenie ścieżek ogrodowych i uporządkowanie pnących roślin przy niewielkim nakładzie pracy możesz wyczarować zgrabny ogród, który teraz już może paradować w swojej elegancji z sezonu na sezon pokazując swoje nowe oblicza.