Powrót do listy

Styl w ogrodzie: etykietki i tablice

Dobrą rzeczą jest mieć wokół domu skromną rabatę z jarzynami lub warzywnik, ale jeszcze lepszą rzeczą jest pamiętać co na nich uprawiamy. Czasem, więc dobra jest mała pomoc, i tak jak w szkole, my także możemy udekorować nasz ogród poprzez umieszczenie na nich etykietek.

Nazwy roślin

Dla warzywnika najlepsze są etykietki z tworzywa sztucznego, ponieważ mogą być używane z roku na rok. 

Dla roślin zamierających na zimę oraz w przypadku roślin wiecznie zielonych, mających zbyt giętkie pędy niezdatne do etykietowania nieodzowne będą wbijane do ziemi Tabliczki.

Jeśli nie chcemy, aby umieszczone przy pniu rośliny zniknęły pod jej listowiem, wtedy używajmy etykietek mocowanych do gałęzi drzew i krzewów. Wtedy polecamy Etykietki na drzewa (Tree Labels).

Nazwę roślin możemy umieścić na tabliczkach typu Ardosa, do nabycia w naturalnym kolorze, używając do pisania białego pisaka typu Pensil. Właśnie tak jak w szkole – w dodatku z mocnym efektem dekoracyjnym.

  • Styl w ogrodzie: etykietki i tablice

    Pomysł doświadczonego ogrodnika: w tym celu, aby zapobiec ścieraniu się napisów z upływem czasu tabliczki trzeba pokryć parafiną. Topimy parafinę w naczyniu, po roztopieniu się zanurzamy w niej tabliczki. Uważamy, aby palców nie zanurzać w parafinie. Bądźmy ostrożni, bo bardzo gorąca! Następnie wyciągamy tabliczkę, strząsamy z niej nadmiar parafiny i zostawiamy przez kilka sekund do zastygnięcia.