Opieka nad roślinami

   Jak tylko wychylą się z ziemi nasze rośliny, natychmiast stają się potencjalnymi ofiarami owadów i innych szkodników. Dla zapewnienia udanych plonów i zdrowego wzrostu naszych roślin należy zainstalować ochronny system chroniący je przed szkodnikami, lecz przepuszczający wodę, powietrze i światło.

   Zapora przeciwko szkodnikom

   Jeśli chcielibyśmy zachować dobry stan naszych roślin, nie wolno tracić czasu jak tylko ich pierwsze pędy wychylą się z ziemi. W zależności od charakteru kłopotów istnieje szereg rozwiązań, czyli ostateczne rozwiązanie jest tylko kwestią wyboru.

   Ochrona przed ptakami

   - w celu uniknięcia szkód powodowanych przez ptaki w sadach rozkładamy siatkę ochronną, na przykład w typie Birdnet, Easynet lub Pronet. W ten sposób możemy uchronić czereśnie, truskawki i inne sadzonki przed żarłocznymi nieproszonymi gośćmi, między innym także przed jeżykami. 

   - po nadejściu ciepła przed ptakami można chronić sałatę, fasolę i truskawki przy użyciu przeźroczystego namiotu. Namiot Birdnet w locie powstrzyma tych małych złodziei. Jest łatwy w użyciu, prawie niewidzialny, a dzięki strukturze szklanych włókien jest niezwykle odporny. Namiot produkowany jest z zamkiem, aby łatwo można było okrywać owoce.

   - oprócz tego do odstraszania ptaków od drzew owocowych jak również warzywnika lub świeżo zasianego trawnika można używać holograficznej wstęgi Visual Repuls przymocowanej do gałęzi drzew lub pnia. 

   Powstrzymanie inwazji owadów

   - w przypadku organicznych ogrodów namiot Climabio może stanowić dobrą alternatywę w walce z owadami. Muchy nie będą więcej atakowały marchewki, a robaki nawet nie zbliżą się do porów. Pietruszka, kapusta i rzodkiewka także pozostaną nietknięte, ponieważ siatka o gęstej strukturze wszystko powstrzyma. Nawet ziemniaki mogą uniknąć perfidnej stonki, a siatka jest jednocześnie naturalnym sposobem do ochrony przez gąsienicami, nagimi ślimakami, ślimakami muszlowymi i muchami. 

   - o połyśnicy marchwiance nawet nie wspomnieć. W okresie pomiędzy czerwcem i listopadem machinacje małych owadów osłabiających łodygi roślin i niszczących listowie z pewnością powstrzyma system siatki ochronnej Climabio Carotte, który został wyspecjalizowany właśnie dla ochrony przed atakiem tego rodzaju szkodników. Dobrym pomysłem posadzenia porów, czosnku, cebuli, szalotki lub szczypiorku obok marchewki, ponieważ te rośliny także mogą powstrzymać połyśnicę.

   - innym skutecznym sposobem ochrony zasianych gruntów przed ptakami i owadami jest Protect Tunnel. Jest to system ochronny nie wymagający montażu, który wraz z galwanizowanymi usztywniaczami jest doskonałym systemem ochronnym składanym w rozmiarach według potrzeb. Ramę wraz ze środkową warstwą siatki wbijamy do ziemi, zamykając drogę wszystkim owadom, a jednocześnie przepuszczając wodę, powietrze i światło. 

   - robaki niszczą plony jabłek i gruszek, dlatego te owoce powinny mieć swoje siatki ochronne. Istnieje wiele sposobów ochrony przed robakami, wobec których tak sadownicy jak i konsumenci wykazują ostrożność: Rozwiązanie może stanowić siatka Protect fruit, która może zastąpić środki owadobójcze és w 100% może być wielokrotnie używana; innym sposobem jest użycie worków Fruitsac.

   Drugi sposób to worki, które okręcamy wokół gałęzi rodzących owoce – jest to zadaniem nie tylko męczące, ale wymagające także cierpliwości i staranności. W celu uzyskania koloru owoców na miesiąc przed zbiorami zdejmujemy okrycie chroniące winogrono i gruszki.

   • Opieka nad roślinami

    Odstraszanie gryzoni i innych zwierząt

    - w celu ochrony pni drzew i krzewów przed gryzoniami i innymi zwierzętami skutecznym rozwiązaniem na dłuższą metę może być ochronny rękaw Treex. Kształt tej siatki ochronnej umożliwia łatwe założenie tuż po zasadzeniu, ponadto pozostaje wokół pnia w trakcie wzrostu drzewa bez hamowania tego procesu.

    Trening jarzyn pnących

    Jeżeli niektóre pnącza rozwijają się bezładnie, dlatego warto ukierunkować je do wzrostu w górę przy pomocy siatki. Trellingnet szybko nada dumną postawę pnącym się jarzynom. Ta siatka o kwadratowej strukturze pobudza rośliny do harmonijnego wzrostu i jest podporą dla fasoli, ogórków i pnących kwiatów.

    Łatwe zbiory

    Po takiej troskliwej opiece roślin nadejdzie także pora zbiorów. W czasie zbiorów oliwek, jabłek, gruszek i kasztanów może ci przyjść do głowy, że czeka cię męczące zadanie. Przy użyciu Captaneta to wszystko w dużej mierze można uczynić łatwiejszym, szybszym i skuteczniejszym. Tę niezwykle lekką siatkę z łatwością można przenosić pomiędzy drzewami, zwijać w ciągu kilku sekund, a zebrane owoce trzymają się w środku. Ta metoda pozwala, aby siatka wykonała pracę za ciebie.

    Jeśli masz warzywnik po prostu nie masz czasu obserwować wzrostu jarzyn. Opieka i troska, które trzeba poświęcić warzywnikowi zabierają sporą ilość czasu. Natomiast z nadejściem ładnej pogody wobec widoku kwitnących kwiatów oraz smaku wyhodowanych jarzyn i owoców nagle znika zmęczenie, które spowodowane jest energią zainwestowaną w uprawę.

   Nortene – ogród rozkwita
   Dawniej słuchaliśmy w ciszy, jak rosną rośliny ogrodowe, teraz oddajemy głos specjalistom od dekoracji ogrodowych.
   1961

   Założenie firmy oferującej produkty przeznaczone dla właścicieli ogrodów, balkonów, tarasów i pomieszczeń pełnych roślinności. Marka oferuje produkty przeznaczone do pielęgnacji roślin, wykorzystując swoje profesjonalne umiejętności oraz doskonałą znajomość tematyki dotyczącej amatorskiego ogrodnictwa.

   2021

   Ogrody pną się w górę i rozwijają się. Firma Nortene przedstawia swoją nową twarz w sieci, oferując mnóstwo praktycznych i innowacyjnych akcesoriów przeznaczonych do uprawy ogrodów warzywnych i ozdobnych. Firma jest w 100% ukierunkowana na klienta i bierze pod uwagę 100% wszystkich uwag. Wychodzimy poza utarte ścieżki, aby wszyscy miłośnicy ogrodów mogli nieustannie je upiększać oraz dzielić się z nami i z wszystkimi innymi pasjonatami ogrodnictwa swoimi doświadczeniami w zakresie pielęgnacji ogrodów oraz uprawy roślin ozdobnych.

   NORTENE oddaje głos ogrodnikom.

   Od prostej idei do silnej społeczności osób będących w 100% pasjonatami natury – teraz wystarczy tylko kliknąć.

   Gdzie można znaleźć produkty NORTENE
   • W hurtowniach oferujących produkty ogrodowe, sieciach sklepów detalicznych o małej lub większej powierzchni,
   • W supermarketach wyspecjalizowanych w produktach przeznaczonych do domu i ogrodu,
   • W sklepach samoobsługowych z produktami dla rolnictwa i ogrodnictwa.
   Skontaktuj się z nami

   INTERMAS POLSKA SP Z O.O.
   Ul. Lutomierska 46
   95-200 Pabianice
   Pologne
   telefon: +48 42 214 9819
   faks: +48 42 214 9819
   poczta: infopolska@intermasgroup.com

   Firma Nortene oddaje głos ogrodnikom

   Dzielenie się z grupą ogrodników z Nortene swoimi pomysłami, aby upiększyć zielone przestrzenie ogrodu czy też tarasu w blogu, robienie uwag na temat przesyłanych artykułów omawiających dzisiejsze sukcesy czy też odkrycia. W tym celu utwórz swoje konto Nortene w kilka klików, odłóż na chwilę rękawice ogrodowe i chwyć za pióro. Oddajemy głos ogrodowi i pozostajemy do Twoich usług.

   Już niedługo w ogrodzie zaczną wyłaniać się nowe rośliny, a list firmy Nortene starannie przygotowany przez ekipę serwisu Nortene.pl pozwoli Ci bycie na bieżąco w zakresie ogrodnictwa i nowych produktów.

   Moje konto
   Nie posiadam jeszcze konta w serwisie NORTENE
   REGISTRACJA
   Posiadam już konto w serwisie NORTENE
   Nie pamiętasz hasła?
   NORTENE, Informacje prawne

   Informacje prawne

   Witamy na Witrynie internetowej poświęconej marce NORTENE.
   Witryna jest dostępna pod następującym adresem URL: www.nortene.pl. Pod tym adresem zamieszczony został Regulamin Użytkowania zawierający wszystkie postanowienia i warunki dotyczące korzystania z Witryny. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, ponieważ korzystanie z Witryny oznacza, że użytkownik akceptuje niniejszy Regulamin Użytkowania bez żadnych zastrzeżeń.

   Nazwa firmy: INTERMAS NETS S.A.
   Siedziba główna: 
   Ronda Collsabadell, 11 (Polígono industrial Collsabadell) 
   08450 Llinars del Vallès (Barcelona) Hiszpania
   Telefon: +34 93 842 57 00
   Faks: +34 93 842 57 01
   E-mail: infointermasnets@intermasgroup.com

   Projekt i wykonanie witryny 
   Projekt, koncepcja graficzna, opracowanie informatyczne i hosting: 
   KOREDGE
   Rue du Bois de la Courbe – Zac de Valentin Nord 25048 BESANCON Cedex
   https://www.koredge.fr
   contact@koredge.fr

   Gromadzenie danych dotyczących użytkownika

   Nasza firma może pozyskiwać określone dane dotyczące użytkownika, w szczególności potrzebne do założenia konta na naszej witrynie (nazwisko, imię, adres e-mail, data urodzenia, miasto zamieszkania). Nasza firma może gromadzić i przetwarzać dane osobowe użytkownika w sposób bezpośredni lub pośredni, między innymi w następujących celach: 

   • - umożliwienie użytkownikowi brania udziału w grach, ankietach i konkursach;
   • - umożliwienie użytkownikowi wymiany informacji i prowadzenia rozmów z innymi członkami społeczności, poprzez Bloga;
   • - generowanie anonimowych zestawień statystycznych;
   • - zapewnienie spersonalizowanej nawigacji;
   • - oraz, ogólnie rzecz biorąc, zapewnienie użytkownikowi usług najwyższej jakości.

   Dane osobowe

   Każdy użytkownik dysponuje prawem dostępu, modyfikacji, korekty i usunięcia jego danych osobowych (zgodnie z postanowieniami francuskiej ustawy dotyczącej „Informatyki i Swobód Obywatelskich” z dnia 6 stycznia 1978 roku, z modyfikacjami wprowadzonymi ustawą z 6 sierpnia 2004 r.). Aby skorzystać z tego prawa, należy zalogować się pod adresem: https://www.nortene.pl i przejść na stronę „NORTENE, MIĘDZY NAMI”. Gromadzenie danych osobowych za pośrednictwem niniejszej Witryny stanowi przedmiot deklaracji złożonej francuskiej Krajowej Komisji ds. Informatyki i Swobód Obywatelskich (CNIL).

   Prawa autorskie dotyczące zdjęć

   Dostęp do Witryny oraz wykorzystywanie jej zawartości podlega określonym poniżej warunkom użytkowania. Łączenie się i nawigacja na Witrynie oznacza, że użytkownik akceptuje bez żadnych zastrzeżeń wszystkie poniższe warunki i postanowienia.

   Prawa własności intelektualnej

   Witryna jest wyłączną własnością firmy INTERMAS NETS S.A., która jako jedyna jest upoważniona do wykorzystywania dotyczących niniejszej Witryny praw własności intelektualnej, a w szczególności znaków towarowych, projektów i modeli, praw autorskich oraz dotyczących wizerunku, działając w tym zakresie jako ich właściciel bądź na podstawie cesji lub otrzymanej licencji na użytkowanie.
   Jakiekolwiek wykorzystywanie treści zamieszczonych na niniejszej Witrynie w całości lub w części, w szczególności poprzez ich pobieranie, kopiowanie, przekazywanie lub przedstawianie w jakimkolwiek innym zakresie niż do celów prywatnych bez charakteru handlowego, jest absolutnie zabronione.

   Linki hipertekstowe do innych witryn

   Tworzenie linków hipertekstowych prowadzących do Witryny jest dozwolone jedynie pod warunkiem wcześniejszego uzyskania pisemnej zgody firmy INTERMAS NETS S.A., która może następnie zostać wycofana bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Firma INTERMAS NETS S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zawartość jakichkolwiek innych witryn internetowych, do których mogą prowadzić linki zamieszczone na Witrynie.

   Treści przeznaczone do pobrania

   Poprzez pobranie lub użytkowanie Treści przeznaczonych do pobrania, które nasza firma udostępnia na swojej Witrynie, użytkownik zobowiązuje się do ich wykorzystywania wyłącznie w sposób zgodny z postanowieniami niniejszego Regulaminu Użytkowania. Jakiekolwiek kopiowanie, przedstawianie, modyfikowanie lub rozpowszechnianie Treści przeznaczonych do pobrania jest dozwolone wyłącznie pod warunkiem wcześniejszego uzyskania zgody naszej firmy. Wszystkie wnioski dotyczące wydania tego rodzaju zgody powinny być przesyłane do naszej firmy na adres contact@nortene.pl

   Pliki cookie

   Zgodnie z postanowieniami dyrektywy 2002/58/WE, witryna nortene.pl wykorzystuje pliki cookie w celach identyfikacji użytkowników. Pliki cookie są przechowywane w komputerze użytkownika przez okres pięciu (5) lat, chyba że zostaną przez niego usunięte. Użytkownik może zapobiec zapisywaniu plików cookie w jego komputerze, klikając przycisk „usuń pliki cookie” w opcjach internetowych/zakładka: prywatność, jednak użytkowanie Witryny może zostać w ten sposób ograniczone. Plik cookie nie umożliwia naszej firmie identyfikacji osobowej użytkownika. W ujęciu ogólnym, rejestruje on jedynie informacje dotyczące nawigacji użytkownika na naszej Witrynie (wyświetlane strony, data i godzina odwiedzin itd.), które mogą zostać wykorzystane podczas każdych następnych odwiedzin.

   Zakres odpowiedzialności firmy INTERMAS NETS S.A.

   Zgodnie z obowiązującymi przepisami, firma INTERMAS NETS S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku braku dokładności lub nieprawidłowości informacji zamieszczanych na Witrynie, pominięć, bądź też modyfikacji tychże informacji w wyniku włamania dokonanego przez nieuprawnione osoby trzecie, a także jakichkolwiek innych szkód spowodowanych działaniem nieuprawnionych osób trzecich za pośrednictwem Witryny lub też uniemożliwiających uzyskanie do niej dostępu.
   Użytkownik jest niniejszym informowany, że firma INTERMAS NETS S.A. może w dowolnej chwili przerwać dostęp do swojej Witryny z powodu prowadzenia prac konserwacyjnych, kwestii dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa lub jakichkolwiek innych uwarunkowań o charakterze technicznym.
   Produkty przedstawiane na Witrynie nie stanowią oferty sprzedaży, ale jedynie ogólną prezentację gamy asortymentowej, której dystrybucję prowadzimy w krajach, w których niniejsza Witryna jest dostępna.

   Obowiązujące prawo

   Niniejszy regulamin podlega przepisom prawa francuskiego. Wyłącznie sądy francuskie są uprawnione do rozstrzygania jakichkolwiek sporów, które mogłyby w bezpośredni lub pośredni sposób dotyczyć dostępu do niniejszej Witryny lub jej użytkowania.

   Warunki dostępu do bloga

   Nasza firma może utworzyć na swojej Witrynie specjalną przestrzeń umożliwiającą wymianę informacji pomiędzy użytkownikami („Blog”).

   Każda osoba fizyczna (w wieku co najmniej 18 lat lub posiadająca zgodę rodziców w przypadku osób niepełnoletnich) dysponująca prawidłowym adresem poczty elektronicznej (e-mail) może bezpłatnie i w sposób całkowicie nieograniczony zarejestrować się na blogu w celu korzystania z niego przez nieograniczony czas.

   Podczas rejestracji przeprowadzanej w sieci użytkownik zobowiązuje się do zamieszczania wyłącznie prawdziwych, dokładnych, aktualnych i kompletnych informacji dotyczących swojej osoby, wymienionych w formularzu rejestracyjnym. Użytkownik zobowiązuje się, że nie będzie podawał nieprawdziwych danych dotyczących swojej tożsamości w celu wprowadzenia kogokolwiek w błąd.

   Każdy użytkownik dysponuje nieograniczonym, bezpłatnym dostępem do Bloga. Niemniej jednak uściśla się, że wszelkie koszty dotyczące wyposażenia komputerowego, połączeń internetowych i komunikacji przy wykorzystaniu środków elektronicznych, niezbędne w celu dostępu do Bloga i korzystania z niego ponosi tylko i wyłącznie użytkownik.

   Poprzez korzystanie z Bloga użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów dotyczących dobrych obyczajów i porządku publicznego a także postanowień niniejszego Regulaminu Użytkowania Bloga oraz praw przysługujących innym osobom.

   Prosimy o zgłaszanie do naszej firmy jakichkolwiek zachowań, które mogą wydawać się niezgodne z obowiązującymi przepisami i/lub zasadami dotyczącymi dobrych obyczajów i porządku publicznego i/lub postanowieniami niniejszego regulaminu i/lub stanowiące szkodę dla osób trzecich, poprzez przesłanie odpowiedniej wiadomości na adres: contact@nortene.pl

    

   NORTENE, Charte
   Nortene Między nami
   Produkty Nortene sprzedawane są w centrach ogrodniczych, hurtowniach i dużych marketach budowlanych. Możesz znaleźć naszych najbliższych dystrybutorów na mapie pod zdjęciami przedstawiającymi nasze produkty. Ze strony internetowej nie prowadzimy sprzedaży bezpośrednio, zatem nie wyświetlamy cen konsumenckich. Dla zespołu Nortene ważne jest Państwa zdania, odpowiemy jak najszybciej.
   «Dzięki Tobie Twój ogród ukaże całe swoje piękno»