Powrót do listy

Zachowaj spokój i przywiąż tyczki!

Jeśli chcesz wspaniały kwitnący ogród, wtedy nie wystarczy tylko sadzić. Nieodzowne jest podwiązywanie delikatnych pędów do tyczek w celu ułatwienia ich wzrostu i długiego kwitnienia. Czyli tyczka i roślina są nierozłączne. Gałęzie drzew owocowych, pomidory, szparagi, … rosną w górę i z wdzięczności za troskę wykażą później najlepszą formę.

Bądź gotowy na wszystko

Dobrze jest rośliny i kwiaty zaznaczyć etykietkami według ich nazwy zanim nawet najsłabszy powiew wiatru powali je na ziemię. Dlatego zdecydowanie zalecane jest podparcie roślin tyczkami lub kratami. Nie ma potrzeby podwiązywać każdego kwiatka z osobna, ponieważ to bardzo usztywniłoby naszą plantację. Łodygi roślin najlepiej jest podwiązywać grupami, aby nie zniszczyć piękna potoku kwitnących roślin. Uważajmy na to, aby nie zamienić ogrodu w las tyczek. Zbyt duża ilość tyczek raczej szkodzi, niż pomaga.

Tyczki Chelsea są szczególnie zdatne do podwiązywania łodyg drewnianych. Wkładamy je do gruntu i gotowe! 

W celu stylowego podwiązania pnączy zainwestuj w dekoracyjny ogród. Pnące rośliny doniczkowe łatwo jest rozprowadzić na kratę, jak również bambusy lub wzdłuż kółek PCV

Do ogrodu wybierz kratę kokosową lub ozdobny bambus. Podparcie roślin tymi kratami niezwykle pobudza rozwój roślin.

Tyczki akacjowe (idealne dla pomidorów) i tyczki ze stali, bambusa powleczone tworzywem sztucznym lub tyczki naturalne wbijamy do ziemi tuż po umieszczeniu w dole byliny lub rośliny, ale jeszcze przed zasypaniem ziemią.

  • Zachowaj spokój i przywiąż tyczki!

    Tyczkę ustawiamy pionowo w takiej odległości od korzenia, aby go nie uszkodzić. W końcu ubijamy wokół ziemię i podlewamy roślinę. Nie zapomnijmy także o przywiązaniu pnia lub gałęzi elastycznym szpagatem w taki sposób, aby końce szpagatu przekładały się wzajemnie między tyczką a pniem.

    Większość tyczek będzie służyła przez wiele lat, jeżeli będą one odpowiednio przechowywane po jesiennej likwidacji rabat kwiatowych. Tyczki wykonane z naturalnych surowców należy dokładnie oczyścić z resztek zielonych lub uschniętych roślin. Czekamy aż przylepiona do tyczek ziemia wyschnie, a następnie usuwamy ją twardą szczotką i spryskujemy wybielaczem. Tą metodą można zobojętnić wszystkie zanieczyszczenia. Proste, ale niezwykle wdzięczne zadanie! 

    Tak więc, wykonaniem kilku prostych zadań możesz spowodować, aby twój ogród zakwitał w pełnej krasie.

    Oznakowany etykietkami i uzbrojony w tyczki ogród trzyma dla nas jeszcze kilka przyjemnych niespodzianek.