Powrót do listy

Uprawiaj najlepsze pomidory

Po minięciu przymrozków przychodzi pora wysadzenia sadzonek do dobrze przygotowanego gruntu tak, aby mogły się ukorzenić. Dla ochrony roślin korzystaj z okrycia, osłony, folii lub tunelu.

Środki ochronne do uprawy pomidorów

W zależności od gatunku istnieje wiele sposobów uprawy pomidorów 

– nakrycia Green Starter Tomato zostały wyspecjalizowane wybitnie do uprawy pomidorów po wysadzeniu sadzonek do gruntu. Poprzez formę osłony i możliwości szerokiego wietrzenia i przewiewania przez otwór na górze są skutecznymi środkami do uprawy własnych roślin, ponieważ podnoszą temperaturę o 5°C. Dzięki znacznej wytrzymałości i łatwości w użyciu mogą być składane jeden na drugi i przechowywane do następnego sezonu. 

– specjalne namioty do uprawy pomidorów poprzez wytworzenie idealnego mikroklimatu pobudzają rośliny do zdrowego wzrostu i zwiększenia plonów. A Szklarnia pomidorowa  jednocześnie może osłonić trzy lub cztery sadzonki pomidorów oraz uchronić je przed grzybami rozmnażającymi się w ciepłym i wilgotnym środowisku. 

– przy uprawie dziesięciu lub więcej sadzonek pomidorów, skorzystaj dla ich ochrony z Osłony pomidorowej. Tymi włóknianymi kapturami można okryć każdą sadzonkę pomidorów z osobna w celu pobudzania jej do wzrostu, poza tym chroni sadzonki przed drobnoustrojami atakującymi wrażliwe pnie.  

– a Rękaw pomidorowy wspomaga szybszy wzrost roślin. Wykonany z żółtej folii polietylenowej, odpornej na promienie UV, o grubości 50 mikronów zachowuje się tak jak szklarnia, czyli przyspiesza wzrost roślin i wzbogaca plony. W celu wietrzenia i zmniejszenia ryzyka zachorowania oferowany jest w formie folii perforowanej. Rękaw pomidorowy jest łatwa do założenia. Po prostu należy nałożyć go na pień pomidora a na szczycie przymocować do tyczki.  

  • Uprawiaj najlepsze pomidory

    Włóknina Tomatex jest także zdatna do uprawy sadzonek pomidorów. Przepuszcza powietrze i wilgotność i przez to gwarantuje niezbędny do zdrowego wzrostu przepływ powietrza i wilgotność. Ta włóknina dobrze izoluje oraz chroni rośliny przed szkodliwym oddziaływaniem deszczu, wiatru i śniegu.

    – pomidory mogą być hodowane także pod namiotem foliowym opartym na stelażu metalowym. Tym rozwiązaniem możemy przedłużyć czas zbiorów oraz zmniejszyć ryzyko pogodowe; minimalne wymagania podlewania i plewienia a plony zawsze będą dobre. Wykonaj własny – zdatny do uprawy także bardzo wysokich roślin – namiot foliowy wraz z podwójnymi elementami szkieletu Tomato tuteur przy użyciu Folii pomidorowej wraz z żabkami. Folię łatwo można przymocować do prętów ustawionych w odległości jednego metra od siebie.  

    Teraz już tylko wystarczy podjąć decyzję, który gatunek pomidorów wybrać z wielu smakowitych gatunków. Ogród czeka na nie w pełnym blasku.