Powrót do listy

Rozsadzanie i pielęgnacja roślin

Użycie folii ochronnej, tuneli foliowych oraz szklarni może zapewnić optymalne warunki wzrostu warzyw i sadzonek.

W jaki sposób można poprawić warunki wzrostu naszych roślin w zimowej porze roku?

W zimne dni również jest wiele pracy w ogrodzie – trzeba przewietrzać inspekty, wysprzątać tunele foliowe, zdjąć namioty foliowe itp. Wszystko to ma na celu podniesienie temperatury lub przedłużenie cyklu wzrostu danej rośliny lub właśnie pobudzenie jej wzrostu. 

– w celu dobrego wzrostu posadzonych roślin należy rozłożyć osłonę Climatex bezpośrednio na gruncie i ziarnach, aby w ten sposób zatrzymać naturalną temperaturę wydzielaną przez ziemię i w ten sposób stworzyć specyficzny mikroklimat. 

Ta osłona nie kosztuje zbyt wiele, zapewnia wietrzenie i wilgotność gleby oraz chroni przed ewentualnymi rabusiami (ptakami i ślimakami). 

Aby uniknąć odfrunięcia folii nawet od najsłabszego powiewu wiatru należy ją przymocować zaczepami Claw. Przy pojawieniu się pierwszego kiełkowania należy ją poluzować, aby nie przygniatała roślin. Inny pożytecznym pomysłem jest, aby nie siać niczego w pobliżu brzegów folii.

Po odrośnięciu sadzonek zacznijmy używać folię perforowaną Climairfilm, aby zapobiec wysychaniu gleby. Ta folia produkowana z przeźroczystego polietylenu zapewnia optymalne warunki niezbędne dla fotosyntezy.

- po wysadzeniu młodych roślin pobudzamy ich wzrost użyciem folii dziurkowanej Green Starter umożliwiającej skuteczne wietrzenie przez otworki. Te folie dziurkowane stanowią skuteczną ochronę dla roślin przed mrozem i innymi skrajnymi warunkami atmosferycznymi, nie mówiąc o szkodnikach ogrodowych. 

- foliowy klosz Bell jest idealny dla wzrostu i przezimowania wszystkich roślin – sałaty, kabaczków, pomidorów, roślin ozdobnych, bez względu na to czy są na etapie kiełkowania czy wzrostu. Elastyczny i dobrze ogrzewający klosz foliowy można przystosować odpowiednio do wymagań ogrodników amatorów, można z nich korzystać również do uprawy małej ilości roślin, według upodobań. 

 • Rozsadzanie i pielęgnacja roślin

  W przypadku większej ilości roślin folia stanowi idealną ochronę przed szronem, nadmiarem wilgoci lub owadami:

  - folia Climafilm wyspecjalizowana dla wczesnych gatunków jest typem folii przeźroczystej, która gwarantuje dobre zbiory poprzez stworzenie mikroklimatu oraz skuteczną ochronę przed wiatrem i mrozem. Folia umieszczona nad tunelem umożliwia zdrowy rozwój młodych pędów i zapobiega wysychaniu gleby.

  Pod parasolem żółtej przeźroczystej folii Climafilm Pro wyspecjalizowanej dla jarzyn, warzywnik może zakwitnąć z wielką pompą. Tę folię używamy w marcu podczas naprzemiennych nadmiernie wysokich i niskich temperatur, ponieważ w tym miesiącu nie ma dwóch jednakowych dni. Zastosowanie folii wraz z gumową ramką czyni ją wszechstronną i łatwą w użyciu.

  Namiot foliowy wraz ze stelażem to inny skuteczny sposób na wzrost roślin: 

  - namiot foliowy perforowany - jak na przykład Aérotunnel – może być wykorzystany do uprawy nowalijek i warzyw w porze zimowej. Według potrzeby – może być zwijany i rozwijany, zagrzewa glebę o parę stopni oraz chroni przed zimnem, promieniami słonecznymi, opadami i szkodnikami.

   - tunel Easytunnel dysponuje już zestawianym stelażem galwanizowanym i jest idealny do wczesnego przyrostu roślin. Ten tunel może oddać nieocenioną przysługę w uprawie nowalijek i warzyw w porze zimowej. Dzięki składanemu stelażowi jest łatwy do ustawienia i pobudzanie wzrostu roślin i nasion nie sprawi nam więcej kłopotów. 

  Teraz na nas kolej, abyśmy wybrali najodpowiedniejszą dla naszych potrzeb metodę wzrostu roślin, a tym samym przedłużyli radosne chwile przeżywane w ogrodzie, a nawet przeciągnęli je na okres zimowy.