Powrót do listy

Łatwe przenoszenie roślin doniczkowych

Nadeszła zmiana klimatu i najwyższy czas dokonać poważniejszego przemeblowania. Do odkurzenia, oczyszczenia szpar i szczelin musimy przestawić wszystkie ozdoby i przedmioty.

Starajmy się ułatwić sobie życie podstawkami na donice na kółkach

Podczas wiosennych porządków, przemeblowania tarasu i podnoszenia kwiatów nadwerężamy kolana. Wtedy zarzucamy sobie, dlaczego nie pomyśleliśmy o podstawkach na kółkach.

Podstawki na kółkach istnieją w nieograniczonych wariantach. Istnieją modele owalne, prostokątne, lakierowane lub malowane, drewniane lub metalowe, z metalowego surowca – np. z kutego żelaza lub aluminium, harmonizujące ze wszystkimi stylami wyposażenia wnętrz. Ułatwiają przenoszenie donic kwiatowych, ponadto w przypadku ogrzewania podłogowego stanowią przegrodę między roślinami i podłogą, utrudniając przegrzewanie doniczek i redukując parowanie.

Niektóre kółka są zaopatrzone w pożyteczne urządzenia, na przykład w hamulec (co jest bardzo ważne, jeśli podłoże ma nachylenie), lub w podkładki oprócz hamulca.

  • Podstawki na donice z drewna certyfikowanego przez FSC*: wybór przyjazny dla środowiska

    Chciałbyś upiększyć wnętrza swojego mieszkania, tarasu kwiatami doniczkowymi? Wtedy powinieneś ułatwić sobie życie podstawkami na kółkach. Co więcej moje Panie, nie jest wykluczone, że później wasi mężowie będą chętniej odkurzać mieszkanie!

    *FCS: Forest Stewardship Council (Dobra Gospodarka Leśna) logo ochrony środowiska, które gwarantuje, że drewno zawarte w danym produkcie pochodzi z lasu objętego poszanowaniem zasad ekonomicznego prowadzenia gospodarki leśnej.