Ochrona przez mrozem: Folia zimowa i włóknina

   Zbliża się zima. Będzie coraz zimniej i doskonale zdajemy sobie sprawę, że niebawem nadejdą pierwsze przymrozki, czyhające na delikatne rośliny i drzewka. Trudno jest pogodzić mroźną zimę z delikatnymi roślinami, dlatego nie pozwólmy, aby mróz zbyt mocno je nadszarpnął, lecz raczej dajmy im w miejscu parę stopni ciepła.

   Zimowa ochrona agro włókniny

   Po pierwszych oznakach nastania zimy powinniśmy okryć wrażliwe na mróz rośliny i delikatne drzewa i starajmy się utrzymać je w temperaturze o parę stopni wyższej pod zimową osłoną. Zaletą lekkiej włókniny z polipropylenu jest to, że przepuszcza powietrze i wilgoć, czyli okryte nią rośliny nie wysychają. Poza tym przepuszcza światło, zachowując się jak szklarnia – na pewno jest to polecany sposób ochrony na okres zimowy. 
   Włóknina chroni przed mrozem nie tylko rośliny, lecz także pąki bardziej odpornych roślin. Natomiast rośliny nieodporne na mróz (cytrusy, róże parkowe, drzewa oliwne i palmy) należy przetrzymywać w miejscach osłoniętych – czyli zimą powinny znajdować się w pomieszczeniach zamkniętych – ponieważ nawet włóknina nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony bardziej delikatnym roślinom. Jeżeli zima nie jest bardzo mroźna i niezbyt długi jest okres zimowy, wtedy wrażliwe rośliny wystarczy ustawić wzdłuż ściany domu i okryć je parasolem z włókniny. W ten sposób można otrzymać temperaturę o 3-4°C wyższą w stosunku do temperatury mierzonej w cieniu w środku ogrodu, i ta wyższa temperatura może oznaczać istotną różnicę dla wrażliwych gatunków. 
   W dodatku włóknina jest odporna na skrajne warunki pogodowe, na przykład grad. Zaleca się od czasu do czasu napinać osłonę z włókniny i tym samym trochę przewietrzać. W celu zapobiegania procesom gnilnym sprawdźmy czy tkanina nie przylega zbytnio do roślin. 
   W okresie między marcem i kwietniem nie zapomnijmy o ochronie kwiatów, ponieważ dla niektórych krzewów zagrożeniem są późne przymrozki, które mogą zniszczyć młode pędy i pąki (krzewy posadzone do gleby torfowej, jak na przykład wczesne rododendrony i kamelie). Nie zapomnijmy o drzewach owocowych hodowanych w kontenerach, które mogą stracić ukwiecenie nawet w ciągu jednej mroźnej nocy.
   W kwietniu i maju – kiedy już minie niebezpieczeństwo przymrozków – usuńmy tkaninę i inne zimowe osłony. Przyroda szybko przejmie dowodzenie po wpływem ciepła słonecznego.

    

   • Ochrona przez mrozem: Folia zimowa i włóknina

    Wybierzmy zimową osłonę z bogatej oferty

    - Hivertex, Hivertube és Winter Kit dla dwóch gatunków roślin: delikatnych roślin i krzewów
    - zimowa włóknina Hiversac, Pop-Up: dla roślin doniczkowych i krzewów 
    - Maxi zip, Hivernest: zimowe osłony zaopatrzone w zamek 
    - Winterscratch: zimowe osłony zaopatrzone w taśmę samoprzylepną 
    - Ouatex (ze zwiększonymi właściwościami izolacji termicznej): podwójna warstwa włókniny 
    - Winter i Coconat płaszcze zimowe: chronią korzenie przed mrozem i zapobiegają pękaniu donic
    - Naturesac i Natureroll osłona z juty dla roślin doniczkowych i gruntowych oraz dla drzew: obwiązać pnie drzew i łamliwe gałęzie oraz okryć delikatne rośliny. 
    - Hivermat: zimowa osłona wykonana w 100% z naturalnej słomy ryżowej, którą łatwo obwija się rośliny 
    - Isofilm zimowa folia pęcherzykowa dla szklarni, naczyń i drzew: okryciem terenu lub roślin stworzymy temperaturę o parę stopni wyższą. W przypadku szklarni zamocujmy do ściany obiektu, natomiast w przypadku roślin wystarczy tylko okryć donicę lub pień, natomiast nie ma potrzeby okrywania listowia. 
    - Thermoflex kabel grzewczy z termostatem: ten samoregulujący kabel może być użyty do utrzymania temperatury powyżej 0 stopni wokół pnia palmy i donic wrażliwych na mróz.

   Nortene – ogród rozkwita
   Dawniej słuchaliśmy w ciszy, jak rosną rośliny ogrodowe, teraz oddajemy głos specjalistom od dekoracji ogrodowych.
   1961

   Założenie firmy oferującej produkty przeznaczone dla właścicieli ogrodów, balkonów, tarasów i pomieszczeń pełnych roślinności. Marka oferuje produkty przeznaczone do pielęgnacji roślin, wykorzystując swoje profesjonalne umiejętności oraz doskonałą znajomość tematyki dotyczącej amatorskiego ogrodnictwa.

   2018

   Ogrody pną się w górę i rozwijają się. Firma Nortene przedstawia swoją nową twarz w sieci, oferując mnóstwo praktycznych i innowacyjnych akcesoriów przeznaczonych do uprawy ogrodów warzywnych i ozdobnych. Firma jest w 100% ukierunkowana na klienta i bierze pod uwagę 100% wszystkich uwag. Wychodzimy poza utarte ścieżki, aby wszyscy miłośnicy ogrodów mogli nieustannie je upiększać oraz dzielić się z nami i z wszystkimi innymi pasjonatami ogrodnictwa swoimi doświadczeniami w zakresie pielęgnacji ogrodów oraz uprawy roślin ozdobnych.

   NORTENE oddaje głos ogrodnikom.

   Od prostej idei do silnej społeczności osób będących w 100% pasjonatami natury – teraz wystarczy tylko kliknąć.

   Gdzie można znaleźć produkty NORTENE
   • W hurtowniach oferujących produkty ogrodowe, sieciach sklepów detalicznych o małej lub większej powierzchni,
   • W supermarketach wyspecjalizowanych w produktach przeznaczonych do domu i ogrodu,
   • W sklepach samoobsługowych z produktami dla rolnictwa i ogrodnictwa.
   Skontaktuj się z nami

   INTERMAS POLSKA SP Z O.O.
   Ul. Lutomierska 46
   95-200 Pabianice
   Pologne
   telefon: +48 42 214 9819
   faks: +48 42 214 9819
   poczta: infopolska@intermasgroup.com

   Firma Nortene oddaje głos ogrodnikom

   Już niedługo w ogrodzie zaczną wyłaniać się nowe rośliny, a list firmy Nortene starannie przygotowany przez ekipę serwisu Nortene.pl pozwoli Ci bycie na bieżąco w zakresie ogrodnictwa i nowych produktów.

   Moje konto
   Nie posiadam jeszcze konta w serwisie NORTENE
   Registracja
   Posiadam już konto w serwisie NORTENE
   Nie pamiętasz hasła?
   NORTENE, Informacje prawne

   Informacje prawne

   Witamy na Witrynie internetowej poświęconej marce NORTENE.
   Witryna jest dostępna pod następującym adresem URL: www.nortene.pl. Pod tym adresem zamieszczony został Regulamin Użytkowania zawierający wszystkie postanowienia i warunki dotyczące korzystania z Witryny. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, ponieważ korzystanie z Witryny oznacza, że użytkownik akceptuje niniejszy Regulamin Użytkowania bez żadnych zastrzeżeń.

   Nazwa firmy: INTERMAS NETS S.A.
   Siedziba główna: 
   Ronda Collsabadell, 11 (Polígono industrial Collsabadell) 
   08450 Llinars del Vallès (Barcelona) Hiszpania
   Telefon: +34 93 842 57 00
   Faks: +34 93 842 57 01
   E-mail: infointermasnets@intermasgroup.com

   Dyrektor publikacji: Xavier CARLE
   Redaktor naczelny: Xavier CARLE

   Projekt i wykonanie witryny 
   Projekt, koncepcja graficzna, opracowanie informatyczne i hosting: 
   D-KLIK Interactiv
   Rue du Bois de la Courbe – Zac de Valentin Nord 25048 BESANCON Cedex
   http://www.koredge.fr
   contact@koredge.fr

   Gromadzenie danych dotyczących użytkownika

   Nasza firma może pozyskiwać określone dane dotyczące użytkownika, w szczególności potrzebne do założenia konta na naszej witrynie (nazwisko, imię, adres e-mail, data urodzenia, miasto zamieszkania). Nasza firma może gromadzić i przetwarzać dane osobowe użytkownika w sposób bezpośredni lub pośredni, między innymi w następujących celach: 

   • - umożliwienie użytkownikowi brania udziału w grach, ankietach i konkursach;
   • - umożliwienie użytkownikowi wymiany informacji i prowadzenia rozmów z innymi członkami społeczności, poprzez Bloga;
   • - generowanie anonimowych zestawień statystycznych;
   • - zapewnienie spersonalizowanej nawigacji;
   • - oraz, ogólnie rzecz biorąc, zapewnienie użytkownikowi usług najwyższej jakości.

   Dane osobowe

   Każdy użytkownik dysponuje prawem dostępu, modyfikacji, korekty i usunięcia jego danych osobowych (zgodnie z postanowieniami francuskiej ustawy dotyczącej „Informatyki i Swobód Obywatelskich” z dnia 6 stycznia 1978 roku, z modyfikacjami wprowadzonymi ustawą z 6 sierpnia 2004 r.). Aby skorzystać z tego prawa, należy zalogować się pod adresem: http://www.nortene.pl i przejść na stronę „NORTENE, MIĘDZY NAMI”. Gromadzenie danych osobowych za pośrednictwem niniejszej Witryny stanowi przedmiot deklaracji złożonej francuskiej Krajowej Komisji ds. Informatyki i Swobód Obywatelskich (CNIL).

   Prawa autorskie dotyczące zdjęć

   Dostęp do Witryny oraz wykorzystywanie jej zawartości podlega określonym poniżej warunkom użytkowania. Łączenie się i nawigacja na Witrynie oznacza, że użytkownik akceptuje bez żadnych zastrzeżeń wszystkie poniższe warunki i postanowienia.

   Prawa własności intelektualnej

   Witryna jest wyłączną własnością firmy INTERMAS NETS S.A., która jako jedyna jest upoważniona do wykorzystywania dotyczących niniejszej Witryny praw własności intelektualnej, a w szczególności znaków towarowych, projektów i modeli, praw autorskich oraz dotyczących wizerunku, działając w tym zakresie jako ich właściciel bądź na podstawie cesji lub otrzymanej licencji na użytkowanie.
   Jakiekolwiek wykorzystywanie treści zamieszczonych na niniejszej Witrynie w całości lub w części, w szczególności poprzez ich pobieranie, kopiowanie, przekazywanie lub przedstawianie w jakimkolwiek innym zakresie niż do celów prywatnych bez charakteru handlowego, jest absolutnie zabronione.

   Linki hipertekstowe do innych witryn

   Tworzenie linków hipertekstowych prowadzących do Witryny jest dozwolone jedynie pod warunkiem wcześniejszego uzyskania pisemnej zgody firmy INTERMAS NETS S.A., która może następnie zostać wycofana bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Firma INTERMAS NETS S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zawartość jakichkolwiek innych witryn internetowych, do których mogą prowadzić linki zamieszczone na Witrynie.

   Treści przeznaczone do pobrania

   Poprzez pobranie lub użytkowanie Treści przeznaczonych do pobrania, które nasza firma udostępnia na swojej Witrynie, użytkownik zobowiązuje się do ich wykorzystywania wyłącznie w sposób zgodny z postanowieniami niniejszego Regulaminu Użytkowania. Jakiekolwiek kopiowanie, przedstawianie, modyfikowanie lub rozpowszechnianie Treści przeznaczonych do pobrania jest dozwolone wyłącznie pod warunkiem wcześniejszego uzyskania zgody naszej firmy. Wszystkie wnioski dotyczące wydania tego rodzaju zgody powinny być przesyłane do naszej firmy na adres contact@nortene.pl

   Pliki cookie

   Zgodnie z postanowieniami dyrektywy 2002/58/WE, witryna nortene.pl wykorzystuje pliki cookie w celach identyfikacji użytkowników. Pliki cookie są przechowywane w komputerze użytkownika przez okres pięciu (5) lat, chyba że zostaną przez niego usunięte. Użytkownik może zapobiec zapisywaniu plików cookie w jego komputerze, klikając przycisk „usuń pliki cookie” w opcjach internetowych/zakładka: prywatność, jednak użytkowanie Witryny może zostać w ten sposób ograniczone. Plik cookie nie umożliwia naszej firmie identyfikacji osobowej użytkownika. W ujęciu ogólnym, rejestruje on jedynie informacje dotyczące nawigacji użytkownika na naszej Witrynie (wyświetlane strony, data i godzina odwiedzin itd.), które mogą zostać wykorzystane podczas każdych następnych odwiedzin.

   Zakres odpowiedzialności firmy INTERMAS NETS S.A.

   Zgodnie z obowiązującymi przepisami, firma INTERMAS NETS S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku braku dokładności lub nieprawidłowości informacji zamieszczanych na Witrynie, pominięć, bądź też modyfikacji tychże informacji w wyniku włamania dokonanego przez nieuprawnione osoby trzecie, a także jakichkolwiek innych szkód spowodowanych działaniem nieuprawnionych osób trzecich za pośrednictwem Witryny lub też uniemożliwiających uzyskanie do niej dostępu.
   Użytkownik jest niniejszym informowany, że firma INTERMAS NETS S.A. może w dowolnej chwili przerwać dostęp do swojej Witryny z powodu prowadzenia prac konserwacyjnych, kwestii dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa lub jakichkolwiek innych uwarunkowań o charakterze technicznym.
   Produkty przedstawiane na Witrynie nie stanowią oferty sprzedaży, ale jedynie ogólną prezentację gamy asortymentowej, której dystrybucję prowadzimy w krajach, w których niniejsza Witryna jest dostępna.

   Obowiązujące prawo

   Niniejszy regulamin podlega przepisom prawa francuskiego. Wyłącznie sądy francuskie są uprawnione do rozstrzygania jakichkolwiek sporów, które mogłyby w bezpośredni lub pośredni sposób dotyczyć dostępu do niniejszej Witryny lub jej użytkowania.

   Warunki dostępu do bloga

   Nasza firma może utworzyć na swojej Witrynie specjalną przestrzeń umożliwiającą wymianę informacji pomiędzy użytkownikami („Blog”).

   Każda osoba fizyczna (w wieku co najmniej 18 lat lub posiadająca zgodę rodziców w przypadku osób niepełnoletnich) dysponująca prawidłowym adresem poczty elektronicznej (e-mail) może bezpłatnie i w sposób całkowicie nieograniczony zarejestrować się na blogu w celu korzystania z niego przez nieograniczony czas.

   Podczas rejestracji przeprowadzanej w sieci użytkownik zobowiązuje się do zamieszczania wyłącznie prawdziwych, dokładnych, aktualnych i kompletnych informacji dotyczących swojej osoby, wymienionych w formularzu rejestracyjnym. Użytkownik zobowiązuje się, że nie będzie podawał nieprawdziwych danych dotyczących swojej tożsamości w celu wprowadzenia kogokolwiek w błąd.

   Każdy użytkownik dysponuje nieograniczonym, bezpłatnym dostępem do Bloga. Niemniej jednak uściśla się, że wszelkie koszty dotyczące wyposażenia komputerowego, połączeń internetowych i komunikacji przy wykorzystaniu środków elektronicznych, niezbędne w celu dostępu do Bloga i korzystania z niego ponosi tylko i wyłącznie użytkownik.

   Poprzez korzystanie z Bloga użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów dotyczących dobrych obyczajów i porządku publicznego a także postanowień niniejszego Regulaminu Użytkowania Bloga oraz praw przysługujących innym osobom.

   Prosimy o zgłaszanie do naszej firmy jakichkolwiek zachowań, które mogą wydawać się niezgodne z obowiązującymi przepisami i/lub zasadami dotyczącymi dobrych obyczajów i porządku publicznego i/lub postanowieniami niniejszego regulaminu i/lub stanowiące szkodę dla osób trzecich, poprzez przesłanie odpowiedniej wiadomości na adres: contact@nortene.pl

    

   NORTENE, Charte
   Nortene Między nami
   Czy potrzebujecie Państwo porady, czy Państwo chcą nam coś powiedzieć o produkcie, na temat ogrodnictwa lub strony internetowej? Dla zespołu Nortene ważne jest Państwa zdania, odpowiemy jak najszybciej.
   «Dzięki Tobie Twój ogród ukaże całe swoje piękno»